Francie, Arcachon – Největší evropská duna Dune du Pilat

Tento článek má 668 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Stát, město: Francie, Arcachon
Místo Dune du Pilat
GPS oficiální Parkování: 44.5975783N, 1.1982289W
GPS Místa: 44.5992675N, 1.2056281W
GPS spotu: 44.5612561N, 1.2362769W
Parkování u spotu: V okolí spotu se dá zaparkovat na přilehlých lesních cestách
Stručný popis: Arcachon, to jsou duny, písek a panenské pláže, nádherná příroda borovicového národního parku, spousta ptáků a dechberoucí západy slunce na pozadí oslňující a majestátné Dune du Pilat.

Arcachon, to jsou duny, písek a panenské pláže, nádherná příroda borovicového národního parku, spousta ptáků a dechberoucí západy slunce na pozadí oslňující a majestátné Dune du Pilat. Tento nádherný kout Francie leží v provincii Bordeaux. Arcachon je francouzská obec ležící na malém poloostrově asi 65 km od hlavního města provincie. Arcachon se z malé rybářské obce rozrostl do vcelku prostorného turistického letoviska. Potkáte tu spoustu stánků se suvenýry, přepychové hotely a dokonce i kasino vystavěné do podoby hradu (asi ve stylu Los Angeles). Nicméně kromě turistických promenád u pobřeží a v centru, které jistě umí zaujmout, jsou vedlejší uličky a parčíky malebné, klidné, a prochází se v nich pár místních usměvavých obyvatel většinou postaršího věku.

Tím nejkrásnějším na této oblasti je podle mě krásná příroda kolem, proto jsme po několika procházkách městem sedli do našeho karavánku a uháněli na krásný spot, kde můžete vcelku bez problému parkovat kousek od již zmiňované Dune du Pilat, a to přímo v přírodní rezervaci Naturelle du Banc d’Arcachon.
Spot (GPS viz tabulka) je dobře značený a ukrývá se v borovicovém hájku, kde se mezi stromy drží příjemný chládek i v teplých letních měsících. Nechybí tu dvě malé a velmi příjemné restaurace s příjemnou obsluhou a internetem, kde se podávají místní mořské speciality, především výborné ústřice, jejichž chov má v Arcachonské oblasti dlouhou historii. Dále v okolí spotu jsou sprchy, toalety i umyvadla, kde teče pitná voda. Takže pokud máte stan, karavan či obytné auto, najdete na tomto místě vše, co potřebujete.

Jako výlety po okolí bych doporučil především výstup na Dune du Pilat, od spotu je to asi 5 km přímo po pláži a výstup se dá stihnout za pár hodin. Z duny je krásný výhled na Arachonskou zátoku pyšnící se písečnými ostrůvky, na které je možné se nechat dovézt. Doporučuji také výlet do ptačí rezervace Réserve Ornithologique Du Teich, určitě stojí za to. Milovníci vodních sportů si také přijdou na své, dá se zde půjčit vodní skútr, lyže atd. Dune du Pilat je také vyhlášená pro své povětrnostní podmínky, a tak je opravdovým rájem para-glidingu.

Jinak ale doporučuji pobývat na nekonečných plážích, kde po západu slunce hoří ohně, popíjí se dobré víno a line se smích a hudba ze všech stran. Lidé jsou tu vstřícní a rádi se s vámi dají do hovoru, už dávno neplatí, že Francouzi nemluví anglicky. S mladou generací, obsluhou v restauracích i krámkách se ve městě bez problému domluvíte.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes