Reportéři

Každý se může stát reportérem stránek cestacil.cz. Máte tak možnost podělit se s návštěvníky o Vaše cestovatelské zážitky po krásách České republiky, Evropy i Světa, doplněné fotografiemi. Obsah fotografií by se měl soustředit převážně na cestu a místo, které jste navštívili a dopřát tak návštěvníkovi pohled na jednotlivá místa. Vaše společenské nebo selfie fotografie by se zde neměly vyskytovat ve větším poměru než 1:5. Veškeré fotografie umístěné na webu jsou volně k dispozici ke stažení a mohou být použity i ke komerčním účelům.

Jak se stát reportérem?

Je to jednoduché. Stačí jen ve Wordu (Open office, poznámkový blok) napsat článek o místě, které jste navštívili, přiložit fotografie a odeslat na email info@cestacil.cz. Obratem vám zašleme email, kde budeme chtít potvrdit souhlas s pravidly. Tento souhlas se zasílá pouze před prvním uveřejněním a platí neomezeně. Po přijetí Vaší odpovědi si administrátor článek i fotografie zpracuje a zveřejní na stránkách.

Článek by měl obsahovat:

  • Název místa
  • Lokalizaci (kraj, okres, blízkou obec), GPS pozici (není podmínkou)
  • Jméno nebo přezdívku autora
  • Nadpis
  • Text
  • Fotografie (cca 5-15 fotek)
  • Stručný popis místa či trasy

Za zveřejněný report získáváte nárok na odměnu 40-150Kč. Reporty mohou být i z celých cest či okruhů s několika zajímavými místy.

TIP: Vydali jste se na 20km dlouhý track a po cestě jste potkali hrad, zajímavou skálu, kostel, rozhlednu a vodopád? Udělejte klidně pět reportáží ze všech zajímavých míst, které jste po cestě potkali. Ke každému místu napište příběh. Jak jste se tam dostali, jak se Vám tam líbilo, co jste cestou tam či zpět prožili, můžete přidat i nějaká historická fakta k místům, které jste navštívili – libovolně a svými slovy. Reporty nemusejí být dlouhé, jen by to mělo mít nějaký Úvod, Stať a závěr. Každou reportáž doplňte alespoň třemi fotografiemi. Z jednoho výletu tak můžete vydělat klidně několik stovek.

Případně se můžete vzdát svého honoráře a v článku si sami řiďte prodej odkazů z komerčních subjektů, které s vaší cestou souvisí. Takový odkaz může mít mnohdy i vyšší hodnotu. Záleží na síle a návštěvnosti stránek cestacil.cz a hlavně na čtenosti Vašich příspěvků.

TIP: Byli jste někde ubytování? Obědvali jste někde? Má Váš výlet souvislost s komerčním střediskem? Přirozeně se o tom v článku zmiňte. Následně pošlete dotyčnému podnikateli email s odkazem na Váš report a nastiňte jim cenu, za kterou se v článku může objevit proklik na jejich web (může jim to přivést návštěvníky a zvyšuje jim to sílu stránek pro vyhledávače). Pokud jste nepřijali honorář, tak Vám odkaz přidám do článku a Vy si to vyúčtujete s dotyčným podnikatelem.

Reportérem se může stát každý včetně dětí do 15ti let (výplaty pod záštitou zákonného zástupce nebo učitele). Texty upraví ještě korektor, tak ani s češtinou si tolik nemusíte lámat hlavu.
Tak se těšíme na spolupráci 😉

Reportéři

Vystupuje pod jménem: Duhoš
Kraj: Královéhradecký – Trutnovsko
Něco o mně: Mezi mé záliby patří Lezení po skalách, šachy, výletění po horách, křížovky, geocaching, sudoku, hrady, zříceniny a relax na klidných plážích či západy slunce… A všichni mají rádi AZ kvíz! 😀
Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes