Belgie, Bruggy – Pralinka Evropy

Tento článek má 374 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Stát, město: Belgie. Bruggy
GPS Místa: 51.2181950N, 3.2241069E
Stručný popis: Jedno z nejkrásnějších míst v Evropě. Ideální pro pěší turistiku. Nádherná architektura, skvostná atmosféra a plno úžasných obchůdků. Důležité heslo: pivo, čokoláda, vafle.
TIP na cestu
ZobrazitV Bruggách najdete pohodlné ubytování pro dva od 900Kč/osoba/noc.
ZobrazitCena/výkon: Pěkný domov nedaleko centra se snídaní za 1120Kč/osoba/noc.
ZobrazitZájezd: Poznávací zájezd zeměmi Beneluxu za 5780Kč.
ZobrazitDoprava: Zpáteční jízdenky se Student Agency do Bruselu pořídíte od 1758Kč.

Jestli mám po této cestě nějaké oblíbené město v Evropě, budou to Bruggy. Nikde jsem se necítil tak uvolněně a nadšeně, nikde na mě nedýchl takový historický duch jako v bývalém hlavním městě Holandska.

Pro cestovatele z Česka je nejlepší volbou, jak navštívit Bruggy, pokud nechcete podniknout roadtrip autem nebo autobusem, asi let do Bruselu. Pravidelná linka Praha – Brussel létá celkem často. V Bruselu pak jednoduše nasednete na vlak směr Gent a Bruggy. Cesta trvá kolem hodinky, takže nic strašného.

Vlak vás vyhodí na hlavním nádraží, které je několik desítek minut chůze od historického centra. Bruggy opravdu nejsou nijak veliké a centrum máte za pár hodin prochozené, ale to vůbec nevadí, protože i tak je tu hodně věcí, které stojí za navštívení.

Když se řekne Belgie, měly by se vám vybavit minimálně tři věci: pivo, čokoláda, vafle!
My, protože jsme právě dojeli, jsme začali tou poslední na seznamu. Tedy vaflemi. Podniků, kde si v Bruggách můžete objednat vafle je nespočet, v podstatě je mají v každé kavárně. My jsme zvolili malý rodinný podnik nedaleko nádraží. Po posilnění vydatnou snídaní je čas prozkoumat jiné než gurmánské krásy města.

Za zmínku stojí určitě středověká věž na hlavním náměstí (u věže se natáčely některé ikonické scény filmu V Bruggách), případně můžete navštívit historické muzeum na tomtéž náměstí. My jsme místo historického muzea zvolili muzeum piva, které se nachází hned za rohem na ulici Breidelstraat.
Pro milovníky piva, a věřím, že nejen pro ně, je to určitě super zkušenost. U vstupu budete vybaveni audioprůvodcem, který bude vašim parťákem při prozkoumávání historie a zajímavostí piva. Na konci nemůže chybět ani degustace.
Když už jsme nakousli pivo, tak pokud vás tato problematika aspoň trochu zajímá, neměli byste opomenout návštěvu místního minipivovaru De Halve Maan, jenž najdete asi 20 minut od náměstí, na ulici Stoofstraat.

Z hlavního náměstí je to poté kousek k Bazilice svaté Krve, ve které uchovávají relikvii, ampulku s údajně Kristovou krví.

Čas oběda se blíží, a tak bych vám rád doporučil bistro Bocca, kde seženete dobré těstoviny za supercenu. Fronta před vchodem vám prozradí, že nejste jediní, kdo Boccu objevil. Bistro najdete na ulici Dweerstraat.

Na odpolední procházku je ideální okolí řeky Groenerei, které má nezaměnitelnou atmosféru a můžete zde narazit na další známá místa z již zmíněného filmu V Bruggách.
Pokud vám zbývají síly a čas, můžete si zajít do muzea Groeninge, které je právě v okolí řeky, a tam obdivovat sbírky starého nizozemského umění. Ale neholdujete-li umění tolik, potěší vás jiné muzeum, a to muzeum čokolády, kde máte prohlídku za sedm euro včetně rozlučkového balíčku čokolád. Stejně jako u piva, navážu i na muzeum čokolády pobídkou – určitě se stavte do některé z mnoha prodejen čokolády, po Bruggách je jich rozeseto opravdu dost. Stojí to za to.

Posledním tipem a věcí typickou pro Belgii jsou brambory, tedy spíše jejich upravená verze – hranolky. Ano, hádáte dobře, i ty mají v Bruggách muzeum – Frietmuseum na Vlamingstraat. V muzeu si projdete historii tohoto produktu a můžete i ochutnat pověstné vlámské hranolky.

Dalších věcí k vypíchnutí je určitě ještě dost, ale to, co nás nejvíc učarovalo, je architektura a celkový nádech Brugg. Je to krásné kamenné město, po kterém dokážete jen tak bezcílně kroužit celé hodiny. Určitě doporučujeme.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes