Itálie, Lago di Garda – Zábava a aktivity, kterým se můžete v okolí jezera věnovat

Tento článek má 556 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji (No Ratings Yet)
Loading...
Stát, Místo:Itálie, Jezero Lago di Garda
GPS Místa: 45.6064547N, 10.6727725E
Stručný popis: Lago di Garda je největší jezero v Itálii ležící na severu v Dolomitech. Nachází se mezi Milánem a Veronou. Jezero a blízké okolí nabízí svým návštěvníkům řadu aktivit.
TIP na destinace a ubytování u jezera Lago di Garda
ZobrazitLimone sul Garda: Historické město s hodně službami jako jsou Restaurace a Pizzerie. Nabízí bezpečné koupání na plážích a je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Cena od 600Kč/osoba/noc.
ZobrazitMalcesine: Je krásné historické město schované pod dvoutisícovými horami, kde skvěle zkombinujete aktivní dovolenou s odpočinkem na pláži. Z města na vrcholky hor vede lanovka. Cena od 700Kč/osoba/noc.
ZobrazitRiva del Garda: Je rájem pro všechny milovníky windsurfingu. V kombinaci zálivu a vysokých hornin je tu skvělé prostředí pro všechny fanoušky tohoto sportu. V okolí se také nabízí možnost výšlapů na několik dvoutisícovek. Cena od 400Kč/osoba/noc.
ZobrazitLazise: Je historické město obklopené hradbami. Mají tu hezké písečné plaže, které jsou mnohdy v soukromém vlastnictví, ale přesto by neměl být problém smočit se a zarelaxovat na ručníku. Cena od 500Kč/osoba/noc.
ZobrazitCestovní kancelář: Ceny pobytu na Lago di Garda s vlastní dopravou a polopenzí startují již na 859Kč/osoba/noc.

Lago di Garda, místo, které je hojně navštěvované turisty. Není se čemu divit, levné letenky do Milána k tomu přímo vybízejí. Z Milána se na Gardu dostane v klidu vlakem. Chcete-li jet autem, protože máte spoustu sportovního vybavení, z Prahy se tam dostanete přibližně za 7 hodin. Aktivit, které se tu dají dělat, je nespočet. Hory, jezero, kola, zábavné parky nebo památky. Kterou aktivitu si zvolíte vy, anebo od každého něco?

 

Hory

Na své si přijdou příznivci ferrat, horolezci, fanoušci nordic-walkingu, horské i nenáročné turistiky. Lago di Garda se nachází na úpatí Dolomit. Jih je rovinatý, zato sever je velice hornatý a některé hory připomínají fjordy. Nejvyšší horou je Monte Baldo o výšce 1 700 metrů. Nahoru se dopravíte lanovkou z vesnice Malcesine. Do kabinky můžete i s kolem nebo kočárkem. Nahoře se vám otevřou nádherné pohledy na celé jezero. Můžete si tady dát Lama trekking – výlet po boku lamy 🙂 nebo se jen tak projít pro hřebenu hory. Zkuste se zpátky dolu dostat neobvyklou cestou – paraglidingem.

 

Jezero

Voda v jezeře je průzračně čistá, místy avšak trochu studená. Barvou, plážemi a subtropickými rostlinami vám to tu bude připadat jako u moře. Jezero nabízí spoustu aktivit jako jsou jachting, kiteboarding či windsurfing. Pokud si chcete odpočinout, dejte si plavbu lodí po jezeře. Kolem jezera můžete také po svých, čekají na vás příjemné trasy.

 

Kola

Velmi vyhledávanou lokalitou je Garda pro cyklistiku na jakékoli úrovni, ať už horskou nebo silniční. Najdete tu spoustu nenáročných tras kolem jezera a mezi vinicemi, ale také adrenalinové horské sjezdy.

 

Zábavné parky

V jižní části jezera, mezi Peschierou a Lasize, najdete největší zábavný park v Itálii Gardaland. Park nabízí spoustu vyžití, od dětských atrakcí až po nejrychlejší horskou dráhu v Evropě. Kousek dál se nachází Movieland propojený s aquaparkem.

 

Památky

V okolí Gardy najdete nespočet hradů a pozoruhodných míst. Vybrala jsem tři, které mě zaujaly.

1) Antické památky a hrad v Sirmione. Dojet se sem dá na kole a můžete odtud podniknout plavbu lodí po dalších místech na Gardě. Navíc tu mají výbornou zmrzlinu a dát si můžete opravdu extra porci.

2) Muzeum obydlí z doby bronzové, které se nachází u jezera Ledro. Najdete zde spoustu předmětů z této doby. Mimo to má muzeum venkovní část rozprostírající se na břehu jezera, kde se nachází zrekonstruované chatky na kůlech. Muzeum se tak snaží vytvořit obraz tehdejšího osídlení okolo jezera.

3) Středověká vesnička Canale di Tenno nacházející se u stejnojmenného jezera Tenno, které je charakteristické svoji tyrkysovou barvou a malým ostrůvkem. Vesnice leží na horském svahu a nedávno byla zařazena na seznam nejkrásnějších vesnic v Itálii. Vzhled vesnice tvoří úzké dlážděné uličky, malé vnitřní náměstí a domy jako ze 13. století.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes